A.Š. apie tai, kas bendro tarp AZAGIO ir F1. Kaip viskas prasidėjo ir dar nesibaigė. Antra dalis

Antra dalis

Pradžią rasite čia

Ir vėl į F1:                                                            

Matyt, padėjo ir laikotarpis „Tesloje“, nes netrukus gavau pasiūlymą užimti Prototipų skyriaus vadovo pareigas. Tai didelis ir svarbus padalinys, generuojantis stabilias pajamas komandai. Bendradarbiaujame ir su greičiausių pasaulyje sportinių automobilių gamintojais, ir su Le Mano bolidų kūrėjais, dalyviais. Pagrindine veikla, žinoma, išlieka mūsų pačių tiesioginiai testai vėjo tunelyje („Sauber“  aerodinaminis tunelis yra vienas moderniausių) bei įvairių dalių ir modelių gamyba mūsų pačių bolidams.

Skaityti daugiau

A.Š. apie tai, kas bendro tarp AZAGIO ir F1. Kaip viskas prasidėjo ir dar nesibaigė. Pirma dalis

Pilnas pokalbis iš interviu žurnalams Top Gear Lietuva ir Sport-In

bei internetiniams portalams delfi.lt ir 98.lt

Pirma dalis

Andrius Šerkšnas

AZAGIS founder / director

viadrus

Lietuviai plačiai išsibarstę po pasaulį ir įvairiose pasaulio vietose užsiima įdomiais dalykais. Štai Andrius Šerkšnas gyvena Šveicarijoje ir jau septynerius metus dirba Formulės-1 komandoje. Skamba puikiai – pasirodo lietuvių yra netgi autosporto milžinėje – Formulėje-1.

„Šiame darbe būna fantastiškų momentų, tik kad ne fotografijos tuo metu galvoje.. Jau vien ko vertas naujų F1 variklių vaizdas raudonose „Ferrari“ dėžėse! Jei atvirauti apie darbo specifinius dalykus labai nereikės, žinoma, galime pasikalbėti apie tai, ką šiuo metu darau ir kaip iki to nusiritau“ – pokalbį pradeda Andrius, kuriam turime paruošę klausimų.

Skaityti daugiau

Sveiki visi AZAGIO bičiuliai ir Formulės-1 gerbėjai!

Šiame skyrelyje (blog‘as – gal kiek per skambus vardas šioms žinutėms) norėtume su Jumis pasidalinti pasaulinėmis naujienomis iš tų veiklos sričių, kurios mus labiausiai domina: inžinerijos ir dizaino naujovėmis automobilių pasaulyje ir ne tik; technikos laimėjimais, skirtais padėti žmonėms judėti sausumoje, ore ir vandenyje greičiau, saugiau ir patogiau.

Jau šią savaitę įdėsiu pasakojimą apie tai, kas apskritai bendro yra tarp mūsų kompanijos ir Formulės-1, kaip iš esmės viskas prasidėjo ir dar nesibaigė, ir dar daug kitų idomių, daugiausiai aukšto oktaninio skaičiaus kuru varomų temų ir pamąstymų.
Skaityti daugiau

Jūrinės jachtos iš Philippe Briand ateljė

Ką gi, pradėsime nuo iš Prancūzijos kilusio dizainerio Felipe Brian pristatymo. Kaip ir dauguma jūra nuo mažens besižavinčių Naval Architect‘ų, jis yra ir pats patyręs buriuotojas, daugkartinis Amerikos Taurės regatų dalyvis. Jam turėtume būti dėkingi už puikiai dizaino požiūriu sutvarkytą ir itin populiarią (ko gero, tik Bavaria Yachts jachtoms populiarumu nusileidžiančią), vidutinės klasės segmento Jeanneau Sun Odyssey jachtų gamą. O dar labiau – už įkvepiančią ateities burinių jachtų viziją. Pasižvalgykite:

http://www.philippebriand.com

 

Sail & Power

Vanduo užima daugiau nei 70% mūsų planetos paviršiaus ploto. Nuo neatmenamų laikų žmonės ieškojo būdų kaip keliauti vandeniu taip pat saugiai ir patogiai, kaip ir sausuma. Tai – labiausiai mus dominanti tema šiandien.

Mes gilinamės ne tik į visų transporto priemonių, turinčių bendrą vardiklį – H2O – konstrukciją, bet ir į visus galimus vandenynų įveikimo būdus paletėje tarp jų. O ten, kur jau viskas atrodo patikrinta ir užtikrinta, imame ir įmaišome truputėlį greičio..

 

„MarkForged“ pristato trimatį spausdintuvą anglies pluoštui

Pasaulyje, kuris šiandien vystosi el. pašto greičiu, technologijos ir mašinos privalo neatsilikti. Net didžiausius rankų darbo gerbėjus pasaulyje – old schoolinius tiuningistus, ko gero, jau bus pasiekusios žinios apie įvairias 3D spausdinimo rūšis (SLS, SLA ir kt. stereolitografijos būdus). Anglies pluoštą ir kitas kompozitines medžiagas mes įsisavinome dar anksčiau, o  štai kompanija „MarkForged“ pristato trimatį spausdintuvą anglies pluoštui Mark One 3D!  Pasižvalgykite ir įvertinkite – ką apie tai manote jūs?

https://markforged.com/

 

Automobilių sporto klubas AZAGIS GTR

Automobilių sporto klubas AZAGIS GTR, bendradarbiaudamas su partneriais iš “GROUNDZERO” (“RACETECH”, “EVO PERFORMANCE”), “DRIFTER.LT”, “PER4M”, “DRIFTINGO ČEMPIONATAS”, “MATOMI”, “DEGANTYS RATAI”  ir SUPERMOTO motociklų federacija, 2003 – 2007-ais metais surengė visą eilę automobilių sporto varžybų.

Mums patiems įsimintiniausi momentai buvo šie:

2003 m. ASK AZAGIS GTR pradėjo rengti pirmąsias tikrojo standarto – ¼ mylios traukos (dragrace) varžybas Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, o vėliau – Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“.

„AZAGIS Urban City Stage“ varžybos vykdavo reguliariai, kas dvi savaites ir sutraukdavo nemažą būrį stipriausių šalies sportininkų bei kelis tūkstančius ištikimų sirgalių. Jėgas išmėginti būdavo galima ir paprastiems vairuotojams-mėgėjams.

2003 m. buvo surengtos ir pirmosios driftingo varžybos (Kauno „Urmas“).

2004 m. surengėme pirmojo oficialaus LASF drago čempionato varžybas, padėjome 1000 km Grand Prix lenktynių metu organizuoti LASF ir „Žvaigždžių dragą“.

2006 m. ASK AZAGIS GTR sėkmingai debiutavo 1000 km Grand Prix lenktynėse Palangoje. Varžybose, kuriose S. Brundza atsisveikino su profesionaliu sportu, 3 vieta galingiausioje, A3000+ klasėje ir 4 vieta absoliučioje įskaitoje; laimėjome sprinto varžybas.

2006 ir 2007 m.„AZAGIS GTR“ tapo oficialaus LASF DRAG čempionato nugalėtojais.