F1rst One: 2014 Rolex Australian Grand Prix (Melbourne Albert Park)

gentlemen-start-your-engines

Sveiki visi Formulės-1 bičiuliai!

Leiskite jus pasveikinti naujos F1 eros išvakarėse, sėkmingai įveikus neeilinės žiemos neeilinę pertrauką!

Taisyklių ir automobilių konstrukcijų pakeitimų tiek daug, kad pirmųjų bandymų metu visų be išimties  ekipų bolidai, tarsi maži kūdikiai, turėjo pradėti mokytis vaikščioti trasose iš naujo. Gerokai sudetingesnės konstrukcijos nei pernai bolidai, pilotai ir jų auklės džiūgavo bei triumfavo be gaisrų įveikę bent vieną, pirmąjį ratą, ir tarškino namo entuziastingas žinutes.

Bolidams pradėjus įsibėgėti, per dvylika žiemos bandymų dienų Chereso (Ispanija) ir Sakhiro (Bahreinas) trasose jau buvo galima nesunkiai įžvelgti pirmąsias ekipas, sėkmingiausiai atlikusias namų darbus, t.y. komandas, kurių automobiliai iš komandos sunkvežimių ant asfalto buvo nuleisti be fatališkų defektų. 

Kadangi tai – viso labo bandymai, ne lenktynės, siekiamybė buvo maksimalus iveiktų ratų skaičius. Kaip parodė rezultatai, praktiškai visų stipriausiai pasirodžiusių komandų bendras vardiklis – naujojo standarto, V6 1.6 turbo varikliai iš Mercedes HPE (High Performance Engines). Nors daug kam galėjo atrodyti, kad Mercedes galėjo tikėtis būti stiprūs tik tuo atveju, jei variklių konstrukcija būtų pasukusi labiau link V12 6.0, taciau Ilmoro inžinieriai, atrodo, sugebėjo paruošti ir pakankamai smagiai dūzgiančią mikro jėgainę. Ką gi, kaip jiems ir opozicijai seksis, pamatysime jau labai greitai.

Beje, pradėdamas rašyti į šį skyrelį, jaučiuosi keistai: iš vienos pusės, dirbant neišvengiamai tenka susipažinti su unikalia informacija; iš kitos pusės, dėl mūsų sporto / verslo specifikos, būtent ir negaliu kalbėti apie tuos dalykus, kurie turbūt visus labiausiai ir domina. Taip kad iš anksto persiprašau, jei ateityje skaitant kai kurios vietos gali atrodyti truputį užblurintos arba pajusite, kad galejo buti ir gilesnės – sorry, Non-disclosure Agreement’as kerta kietai.. Prisipažinsiu, teks laviruoti ir atsargiai rinktis, ką galiu padaryti, ir ko – ne.

Taigi, show prasideda jau visai netrukus, nekantraujantys bolidai yra paruošti ir už valandėlės kitos sugriaudės Melburno gatvėse:

 

2014 Rolex Australian Grand Prix (Melbourne Albert Park)

1st Round of the FIA Formula One World Championship, 14th to 16th March 2014.

Jūsų patogumui – tvarkaraštis, kuriame viskas, be abejo, Lietuvos laiku:

Penktadienis, 2014 kovo 14 :

03:30 – 05:00 val.              1. Laisvosios treniruotės (FP1)

07:30 – 09:00 val.              2. Laisvosios treniruotės (FP2)

Šeštadienis, 2014 kovo 15 :

05:00 – 06:00 val.              3. Laisvosios treniruotės (FP3)

08:00 – 09:00 val.              Kvalifikacija (Q)

Sekmadienis, 2014 kovo 16 :

08:00 val.                              Lenktynių startas (R)

Žiūrėti internete galima čia:

http://nl.vipboxeu.co/motorsports/204296/1/australian-f1-gp-practice-1—fia-formula-one-world-championship-2014-live-stream-online.html 

Jums medžiagos internete yra laabai daug (F1 yra ant ribos jau senai peržengė ribą of Overcovered), o pas mane laiko mažai (rašau iš darbo, pas mus 2 valanda nakties/ryto. Geriame kavą ir siunčiame linkėjimus), todel gal aš bandau suminėti tuos dalykus, į kuriuos pirmiausia pats atkreipčiau dėmesį stebėdamas varžybas, ok? Taigi:

Variklis: naujo standarto, V6 1.6 turbo + ERS,  max 15’000 rpm, max 5 vnt. per sezona. Sukooperuotas su 8, nebe 7-ių pavarų dėže. Didesnis sukimo momentas ir aukštesnis max greitis miestų trasose. Bus tyliau, bet stipriau.

Kuras: kaip jau tapo įprasta, lenktynių metu nepapildomas, vienkartinė 100 kg talpa.

Mažiau aerodinaminės prispaudžiamosios jėgos, žemesnės nosys, siauresnis priekinis sparnas. Išvaizda ir forma – skonio dalykas, tad nesigilinkime į tas bolidų nosis – vieniems gavosi gražiau, kitiems – .. funkcionaliau. Manau, kad Sauber priekis – tikrai vienas gražiausių šiemet. Rimtai. Na, bet stengiasi kiekviena komanda, o gražiausias būna laimintis automobilis. Form follows Function.

Padangos: Pirelli. Santykinai saugaus ir konservatyvaus mišinio, nes dramų ir ekstrymų turėsime pakankamai ir be jų. Tuo pačiu ir inžinieriams bus lengviau „pasigauti“ bazinę pradinės atskaitos bolido elgsenos liniją.  Kaip ir visuomet, svarbus bus jų dėvėjimosi valdymas. Pirmosiose lenktynese – vidutinės ir minkštos sudėties mišinio (Medium & Soft).

Trumpai ir aiškiai taisyklių pakeitimus leiskime paaiškinti 4xSebastianui – tikrai geriau vieną kartą pamatyti nei šimtakart perskaityti. Visgi buvęs “mūsų”  jaunikaitis, prieš daugel amžių pirmuosius taškus iškovojęs BMW Sauber F1:

 

http://www.youtube.com/watch?v=A-Bb9KkQwKM

 

Dar kartą visiems – gerų varžybų, ilgo ir įdomaus sezono, karštų emocijų ir šaltų gėrimų nervų trasose ir prie TV, pagarbos ir tarpusavio supratimo diskusijose su „varžovų“ fanais, ir .. tenugali greičiausias!

 

your team

 

 

A.Š. apie tai, kas bendro tarp AZAGIO ir F1. Kaip viskas prasidėjo ir dar nesibaigė. Antra dalis

Antra dalis

Pradžią rasite čia

Ir vėl į F1:                                                            

Matyt, padėjo ir laikotarpis „Tesloje“, nes netrukus gavau pasiūlymą užimti Prototipų skyriaus vadovo pareigas. Tai didelis ir svarbus padalinys, generuojantis stabilias pajamas komandai. Bendradarbiaujame ir su greičiausių pasaulyje sportinių automobilių gamintojais, ir su Le Mano bolidų kūrėjais, dalyviais. Pagrindine veikla, žinoma, išlieka mūsų pačių tiesioginiai testai vėjo tunelyje („Sauber“  aerodinaminis tunelis yra vienas moderniausių) bei įvairių dalių ir modelių gamyba mūsų pačių bolidams.

Read more

A.Š. apie tai, kas bendro tarp AZAGIO ir F1. Kaip viskas prasidėjo ir dar nesibaigė. Pirma dalis

Pilnas pokalbis iš interviu žurnalams Top Gear Lietuva ir Sport-In

bei internetiniams portalams delfi.lt ir 98.lt

Pirma dalis

Andrius Šerkšnas

AZAGIS founder / director

viadrus

Lietuviai plačiai išsibarstę po pasaulį ir įvairiose pasaulio vietose užsiima įdomiais dalykais. Štai Andrius Šerkšnas gyvena Šveicarijoje ir jau septynerius metus dirba Formulės-1 komandoje. Skamba puikiai – pasirodo lietuvių yra netgi autosporto milžinėje – Formulėje-1.

„Šiame darbe būna fantastiškų momentų, tik kad ne fotografijos tuo metu galvoje.. Jau vien ko vertas naujų F1 variklių vaizdas raudonose „Ferrari“ dėžėse! Jei atvirauti apie darbo specifinius dalykus labai nereikės, žinoma, galime pasikalbėti apie tai, ką šiuo metu darau ir kaip iki to nusiritau“ – pokalbį pradeda Andrius, kuriam turime paruošę klausimų.

Read more

Sveiki visi AZAGIO bičiuliai ir Formulės-1 gerbėjai!

Šiame skyrelyje (blog‘as – gal kiek per skambus vardas šioms žinutėms) norėtume su Jumis pasidalinti pasaulinėmis naujienomis iš tų veiklos sričių, kurios mus labiausiai domina: inžinerijos ir dizaino naujovėmis automobilių pasaulyje ir ne tik; technikos laimėjimais, skirtais padėti žmonėms judėti sausumoje, ore ir vandenyje greičiau, saugiau ir patogiau.

Jau šią savaitę įdėsiu pasakojimą apie tai, kas apskritai bendro yra tarp mūsų kompanijos ir Formulės-1, kaip iš esmės viskas prasidėjo ir dar nesibaigė, ir dar daug kitų idomių, daugiausiai aukšto oktaninio skaičiaus kuru varomų temų ir pamąstymų.
Read more

Jūrinės jachtos iš Philippe Briand ateljė

Ką gi, pradėsime nuo iš Prancūzijos kilusio dizainerio Felipe Brian pristatymo. Kaip ir dauguma jūra nuo mažens besižavinčių Naval Architect‘ų, jis yra ir pats patyręs buriuotojas, daugkartinis Amerikos Taurės regatų dalyvis. Jam turėtume būti dėkingi už puikiai dizaino požiūriu sutvarkytą ir itin populiarią (ko gero, tik Bavaria Yachts jachtoms populiarumu nusileidžiančią), vidutinės klasės segmento Jeanneau Sun Odyssey jachtų gamą. O dar labiau – už įkvepiančią ateities burinių jachtų viziją. Pasižvalgykite:

http://www.philippebriand.com

 

Sail & Power

Vanduo užima daugiau nei 70% mūsų planetos paviršiaus ploto. Nuo neatmenamų laikų žmonės ieškojo būdų kaip keliauti vandeniu taip pat saugiai ir patogiai, kaip ir sausuma. Tai – labiausiai mus dominanti tema šiandien.

Mes gilinamės ne tik į visų transporto priemonių, turinčių bendrą vardiklį – H2O – konstrukciją, bet ir į visus galimus vandenynų įveikimo būdus paletėje tarp jų. O ten, kur jau viskas atrodo patikrinta ir užtikrinta, imame ir įmaišome truputėlį greičio..

 

„MarkForged“ pristato trimatį spausdintuvą anglies pluoštui

Pasaulyje, kuris šiandien vystosi el. pašto greičiu, technologijos ir mašinos privalo neatsilikti. Net didžiausius rankų darbo gerbėjus pasaulyje – old schoolinius tiuningistus, ko gero, jau bus pasiekusios žinios apie įvairias 3D spausdinimo rūšis (SLS, SLA ir kt. stereolitografijos būdus). Anglies pluoštą ir kitas kompozitines medžiagas mes įsisavinome dar anksčiau, o  štai kompanija „MarkForged“ pristato trimatį spausdintuvą anglies pluoštui Mark One 3D!  Pasižvalgykite ir įvertinkite – ką apie tai manote jūs?

https://markforged.com/

 

Automobilių sporto klubas AZAGIS GTR

Automobilių sporto klubas AZAGIS GTR, bendradarbiaudamas su partneriais iš “GROUNDZERO” (“RACETECH”, “EVO PERFORMANCE”), “DRIFTER.LT”, “PER4M”, “DRIFTINGO ČEMPIONATAS”, “MATOMI”, “DEGANTYS RATAI”  ir SUPERMOTO motociklų federacija, 2003 – 2007-ais metais surengė visą eilę automobilių sporto varžybų.

Mums patiems įsimintiniausi momentai buvo šie:

2003 m. ASK AZAGIS GTR pradėjo rengti pirmąsias tikrojo standarto – ¼ mylios traukos (dragrace) varžybas Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, o vėliau – Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“.

„AZAGIS Urban City Stage“ varžybos vykdavo reguliariai, kas dvi savaites ir sutraukdavo nemažą būrį stipriausių šalies sportininkų bei kelis tūkstančius ištikimų sirgalių. Jėgas išmėginti būdavo galima ir paprastiems vairuotojams-mėgėjams.

2003 m. buvo surengtos ir pirmosios driftingo varžybos (Kauno „Urmas“).

2004 m. surengėme pirmojo oficialaus LASF drago čempionato varžybas, padėjome 1000 km Grand Prix lenktynių metu organizuoti LASF ir „Žvaigždžių dragą“.

2006 m. ASK AZAGIS GTR sėkmingai debiutavo 1000 km Grand Prix lenktynėse Palangoje. Varžybose, kuriose S. Brundza atsisveikino su profesionaliu sportu, 3 vieta galingiausioje, A3000+ klasėje ir 4 vieta absoliučioje įskaitoje; laimėjome sprinto varžybas.

2006 ir 2007 m.„AZAGIS GTR“ tapo oficialaus LASF DRAG čempionato nugalėtojais.